سایبان کاسکه ای

سایبان کالسکه ای
مقدمه
امروزه سایه بان ها نقش بسیار ضروری و مهمی را در فضاهای باز به خصوص فروشگاه ها، فضاهای کاری و حتی در و پنجره های منازل مسکونی ایفا می کنند. سایبان ها انواع بسیار مختلفی دارند؛ به همین علت انتخاب آن ها کمی دشوار می باشد. سایبان کالسکه ای یکی از قدیمی ترین و ارزان ترین سایه بان ها محسوب می شود که در رنگ ها و ابعاد مختلف و به خواست مشتریان با چاپ و طراحی یا بدون آن ها ارائه می شود. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از بهترین سایه بان ها بپردازیم تا شما عزیزان را در انتخاب انواع سایبان یاری کنیم. در مقاله پیش رو به معرفی این دسته از سایبان ها پرداخته و آن را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان بیشتر با آن آشنا شوید.
خصوصیات و ویژگی های سایبان کالسکه ای
سایبان کالسکه ای نسبت به سایر سایه بان ها از جمله سایه بان بازویی یا برقی قیمت مناسب تری دارد. همچنین در این نوع از سایه بان در استفاده از پارچه محدودیتی وجود ندارد. توجه داشته باشید که اغلب از این سایه بان برای سایه انداختن روی پنجره استفاده می شود. همچنین بازو های جانبی واقع شده در سایه بان کالسکه ای مجهز به فنر هستند و دارای یک گیربکس می باشند. همچنین یک لوله گرداننده در قسمت بالای سایبان کالسکه ای وجود دارد که علاوه بر آن یک قسمت گردان یا یک نوار جهت جمع کردن سایبان کالسکه ای موجود می باشد. در نتیجه می توان گفت که این نوع سایبان ها از پرکاربرد ترین و مقرون به صرفه‌ترین نوع سایه‌بان ها می باشد. این سایبان سازه فولادی نورد شده‌ای است که پس از اسمبل شدن به یک ربع دایره تبدیل می شود. این سازه پولادین قالب با مقطع دایره‌ای یا مربع شکلی نورد می شود. این موضوع موجب شده تا سایه بسیار مناسب و دلنشینی توسط سایبان کالسکه ایجاد شود. همچنین توجه داشته باشید که برای ساخت اسکلت سایبان کالسکه ای به نورد کردن فولاد نیاز است تا بتوان آن را به حالت نیم دایره تبدیل کرد و پس از نصب روکش دلخواه بیشترین بهره را از آن برد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که سایبان کالسکه ای در بازار کشورمان به نام های دیگری مانند چادر کالسکه ای، سایه بان کروک، سایبان چتری، سایه بان کروی و … معروف می باشد.
کاربرد سایبان کالسکه ای
امروز سایبان کالسکه ای در قشر های مختلف در سراسر جهان محبوبیت بسیاری دارد. این نوع از سایبان ها علاوه بر محافظت در برابر نور خورشید باران و رطوبت برای زیبا سازی نمای ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شکل این سایه بان به صورت ربع دایره ای می باشد و برای بسیاری از مکان های مختلف مانند کافی شاپ، گل فروشی، پنجره های ویلایی و … مورد استفاده قرار می گیرد. سایبان کالسکه ای به علت این که پوشش دهی مناسبی دارد و در طول روز از آن استفاده زیادی می شود؛ برای پنجره ویلاها و درب فروشگاه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که یکی از معیارهایی که تبلیغات یا برند مورد نظر شما را ماندگار می کند به چشم خوردن مداوم و پیوسته آن می باشد. اگر این قصد را دارید که تبلیغات محیطی شما به مدت بسیار طولانی در مکانی ثابت وجود داشته باشد؛ برترین انتخاب سایبان کالسکه ای می باشد که قابلیت چاپ تبلیغات با پارچه های فلکسی بنر را دارد. البته توجه داشته باشید که در این مورد باید در انتخاب چاپ بسیار دقت کرد؛ زیرا بالا بودن کیفیت چاپ تاثیر بسیاری روی زیبایی سایه بان و به تبع آن جذب مشتریان زیاد می گذارد. یکی از معیارهای دیگر در هنگام خرید سایبان کالسکه ای علاوه بر جنس آن انعطاف پذیری این محصول در هنگام جمع شدن آن می باشد که باید در هنگام تهیه و خرید این محصول به آن توجه کرد.
مزایای سایبان کالسکه ای
در قسمت های قبلی این مقاله به معرفی سایبان کالسکه ای و کاربردهای آن پرداختیم و دانستیم که این سایه بان ها چرا از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. در این قسمت از مقاله قصد داریم به معرفی مزایای بسیار این مدل از سایه بان ها پرداخته و آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیشتر با سایبان کالسکه ای آشنا شوید.
۱. نخستین مزیت سایبان کالسکه ای زیبایی ظاهری آن می باشد که این زیبایی به علت حالت کلاسیکی است که دارد. استفاده از این نوع سایه بان ها در مکان هایی مانند مغازه های کافی شاپ، آنتیک فروشی، طلا و جواهرات، گل فروشی و … بسیار رایج می باشد و جلوه بسیار جذاب تری به مغازه مورد نظر می دهد. همچنین استفاده از سایبان کالسکه ای محیط بیرونی مغازه یا فروشگاه مورد نظر را بسیار زیباتر می کند و به آن جلوه می دهد. همین کار موجب می شود تا مشتریان بسیاری به علت زیبایی محیط بیرونی آن مکان به سوی آن جذب شوند و بخواهند حداقل یک بار هم که شده به آن سری بزنند.
۲. سایبان های کالسکه ای قیمت بسیار مناسبی دارند که این خود مزیتی بسیار خوب برای آن محسوب می شود. همچنین قیمت و هزینه این نوع سایبان ها نسبت به سایر سایبان ها پایین تر و مناسب تر می باشد که این امر موجب شده تا محصول مورد نظر نسبت به سایر محصولات طرفداران بیشتری داشته باشد.
۳. همچنین یکی از مزیت‌های دیگر سایبان کالسکه ای را می توان پوشش مناسب آن دانست که این پوشش مناسب در برابر اشعه های مختلف خورشید در زوایای متفاوت از مکان مورد نظر محافظت می کند.
۴. همچنین یکی دیگر از مزیت های این محصول که آن را از سایر محصولات این زمینه و سایه بان ها جدا کرده است استحکام بسیار آن می باشد که این استحکام زیاد نسبت به سایر سایبان ها بیشتر می‌باشد. در نتیجه عمر مفید بیشتری دارد و دیرتر از سایر سایبان ها خراب شده و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند.
۵. سایبان کالسکه ای برای مناطقی که در آن ها وزش باد بسیار بوده و به اصطلاح بادخیز می باشد بسیار مناسب است. علت این امر حالت آیرودینامیکی سایبان کالسکه ای می باشد.
اجزای سایبان کالسکه ای
همان طور که پیش از این گفتیم سایبان کالسکه ای نسبت به سایه بان بازویی و برقی از قیمت مناسب تری برخوردار است که این مدل قدیمی تر از سایه بان برقی محسوب می شود. همچنین سایبان کالسکه ای برای سایه انداختن روی پنجره بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بازو های جانبی این سایبان کالسکه ای دارای فنر بوده و مجهز به یک گیربکس می باشد. این سایه بان دو قسمت دارد که در این قسمت از مقاله قصد داریم به این دو جزء مهم از سایبان کالسکه ای بپردازیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.
۱. اسکلت سایبان کالسکه ای: اسکلت این نوع سایه بان ها با ۲ کیفیت تولید شده و عرضه می شود. یکی از این کیفیت ها سبک و دیگری سنگین می باشد که بابت وزن استراکچر مورد استفاده تغییر می کند. سایبان کالسکه ای جهت استفاده عموم می باشد و اسکلت آن جزئی مهم از این نوع سایه بان محسوب می شود.
۲. روکش سایبان کالسکه ای: یکی دیگر از اجزای سایبان کالسکه ای روکش آن می باشد که با استفاده از انواع پارچه ها و روکش ها قابل اجرا و طراحی می باشد. پیش از خرید و انتخاب روکش این سایبان بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید. برای نمونه می‌توان به پارچه های راه را با طرح های مختلف و ترانزیت های یک رو اشاره کرد. هر یک از این روکش های نام برده شده امتیازات و مزایای مخصوص به خود را دارند. برای مثال پارچه ای که برای چاپ تبلیغات مناسب است با پارچه ای که طول عمر بیشتری دارد متفاوت می باشد. پس در نتیجه تنوع پارچه و متریال آن در سایه بان کالسکه ای فراوان است و خریدار می تواند طبق سلیقه و انتخاب خود هر یک از مدل های سایبان کالسکه ای را اخذ کند.
قیمت سایبان کالسکه ای
همان طور که پیش از این گفتیم قیمت سایبان کالسکه ای نسبت به سایر سایبان ها بسیار مناسب می باشد. قیمت این محصول بر طبق متراژ و البته متریالی که در آن مورد استفاده قرار گرفته است محاسبه می شود. باز شوندگی هر نوع از سایبان کالسکه ای به طور استاندارد آن تا ۱.۲۰ سانتی متر است. البته اگر متراژ آن بالاتر باشد این رقم به ۵.۵ متر افزایش پیدا می کند. این سایه بان ها استحکام بسیاری دارد که با اسکلت تقویت شده تولید شده و در بازار عرضه می‌شود. اما با این وجود قیمت این محصول منحصر به فرد نسبت به کارایی فوق العاده آن بسیار پایین و از نظر اقتصادی به صرفه می باشد. به همین علت است که این محصول امروزه کاربرد بسیاری دارد. هر یک از شما در طول عمر خود بارها سایه بان کالسکه ای را در بسیاری از اماکن مشاهده کرده اید. کاربرد بیشتر این محصول در مغازه ها می باشد؛ اما توجه داشته باشید که در اماکن دیگری مانند ویلا، درب، استخر، خودرو و حتی تراس نیز کاربرد گسترده ای دارد. امروزه سایبان کالسکه ای بیشتر از سایه بان های دیگر شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد که این استقبال گسترده دلایل مختلفی دارد که می توان به کیفیت و قیمت بسیار مناسب این محصول منحصر به فرد اشاره کرد.

× استعلام قیمت و مشاوره رایگان